ابزار ساخت کد منوی آبشاری ابزار ساخت کد منوی آبشاری
موسسه نشر شهادت شهرستان داراب

موسسه نشر شهادت شهرستان داراب
سلام خدا بر شهیدان راه حق و فضیلت
قالب وبلاگ

 

بنده¹افتخار می کنم که سعادت به من رو کرده و دفتر خاطرات فرزند عزیزم شهید ابوطالب عرب زاده را می نویسم در این روز عزیز و پر فیض ماه مبارک رمضان که نزدیک به شهادت حضرت امیر مومنان علی بن ابیطالب (ع)است این سعادت نصیب بنده شد ...

یکی از این خاطراتی که از


ادامه مطلب

طبقه بندی: داراب،انقلاب و دفاع مقدس،
[ شنبه 30 مرداد 1389 ] [ 02:00 ق.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]

ظلم ستیزی شهیدعبدالمهدی خاكپور

در سال 1356 روزی مدیر دبیرستان آقای(ا-ک) به محل کار من¹ مراجعه کرد و اظهارداشت که برادرت احتمالا با همدستی دوستانش در مدرسه مدتی است روش خاصی را دنبال می کنند و ما هرچه سعی کردیم از آنان چیزی و موردی  بفهمیم تاکنون نتیجه ای نگرفته ایم  و برادرت و دوستانش که یکی دو تا بیشتر نیستند در مراسم های مدرسه بویژه جشن های چهارم آبان و ششم بهمن شکرت نمی کنند ،ومن با برخورد با آنها متوجه شدم بر روی ماشین آبی من خط کشیده اند که من صددرصد احتمال می دهم که کار برادرت باشد ولی من با توجه به اینکه  او از نظر درسی و تربیتی  چند سال دانش آموزی بسیار خوب بوده انتظار دارم به ایشان تذکر بدهی که دست از این رفتارش بردارد.من این موضوع را با ایشان در میان گذاشتم و علت را جویا شدم ،ایشان اظهار داشت مدیر مدرسه می خواسته من و دوستانم را به زوردر مراسم چهارم آبان و ششم بهمن شرکت دهد  و چون ما از این کار سر باز زده ایم ودر مجلس شرکت نکرده ایم مرتب به ما گیر داده و از ما ایراد می گیرد ضمن اینکه با بسیاری از دانش آموزان و حتی دبیران نیز رفتار خوبی ندارد و ماهم با این کارها خواستیم به او هشدار داده باشیم که ما هم می توانیم همه کار بکنیم.


1:نقل از:برادرشهید (غلامعباس خاکپور)
طبقه بندی: داراب،انقلاب و دفاع مقدس، زیباترین ها(خاطرات)،
[ شنبه 30 مرداد 1389 ] [ 01:39 ق.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]

«عبدالمهدی خاكپور اولین شهید داراب»

سال 1355پس از برگشت ازخدمت سربازی  و مدت 2سال دوری از خانواده مشاهده نمودم ¹که مهدی بسیار تغییر نموده و از نظر رفتاری و انجام فرائض  دینی مصمم تر از قبل میباشد،به مسجد محل مرتب رفت و آمد دارد.ناچارا حرکات او را زیر نظر گرفتم و مشاهده نمودم از نظر درسی هم در سطح عالی می باشد ودر اتاق و کتابخانه شخصی او کتابهای دینی و همچنین کتابهای شهد دکتر شریعتی به چشم می خورد و همچنین یک سری جزوات دیدم که مهر حوزه ی علمیه قم بر روی آن می باشد و بصورت پرسش و پاسخ می باشد که نمرات داده شده به وی همه بین 19و20بود،تعدادی هم عکس از او دیدم مربوط به تشکیل کلاسهای قرآن که وی و چند تن از هم سن و سالان ایشان نیز شرکت داشتند...


ادامه مطلب

طبقه بندی: داراب،انقلاب و دفاع مقدس، زیباترین ها(خاطرات)،
[ شنبه 30 مرداد 1389 ] [ 01:31 ق.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]

  شهید عبدالمهدی خاکپور از نوجوانی آثاری چون ظلم ستیزی  ومبارزه با بد رفتاری با دیگران بویژه قشر ضعیف را در چهره داشت وباظلم و یا هرگونه بد رفتاری برآشفته می شد و به دادخواهی  و طرف داری از مظلوم بر میخواست¹.

روزی فردی روستایی با دوچرخه به شهر آمده بود از ابتدای ورودی شهر مامور شهرداری آن زمان جهت اخذ عوارض و دیگر مواردی وی را تعقیب میکند ونهایتا وی به سمت میدان انقلاب فعلی که مغازه ی پدر شهید هم آنجا قرار داشته می رسد و دوچرخه سوار را دستگیر میکند و قصد بردن او به کلانتری را می کند؛در همین حین شهید خاکپور که شاهد ماجرا بوده وارد عمل میشود و دوچرخه را از دست مامور در آورده و به صاحبش می دهد و او را از محل فراری میدهد؛به همین خاطر با مامور درگیر شده و کارش به زد وخورد میکشد وبهمین خاطر چند روزی از دید مردم پنهان میشود تا آب از آسیاب بیفتد.


1:نقل از:برادر شهید(غلامعباس خاکپور)

 


[ جمعه 29 مرداد 1389 ] [ 09:28 ب.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]

                      بسم رب الشهداء و الصدیقین

مهدی در سال 1340در یك خانواده مذهبی دیده به جهانگشود.شهید در سن شش سالگی به دبستان شهید ابوالقاسم  عابدی رفت و دوران ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت . سپس دوران راهنمایی را در مدرسه شهید دستغیب طی نمود و پس از گذراندن دوران راهنمایی به دبیرستان پا گذاشت. این شهید عزیز در دبیرستان تلاش خود جهت پیشرفت انقلاب توسعه داد¹. . .


**ادامه مطلب**

طبقه بندی: داراب،انقلاب و دفاع مقدس، آسمانی ها(زندگی نامه)،
[ جمعه 29 مرداد 1389 ] [ 08:59 ب.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]

 

 نوحه ی عشق یعنی یه پلاك كه زده بیرون از دل خاك...   حاج محمود كریمی  دانلود
 نوحه ی یاد امام وشهدا دل ومی بره كر بلا...  حاج سعید حدادیان  دانلودطبقه بندی: گنجینه كلیپ وصوت،
[ دوشنبه 25 مرداد 1389 ] [ 05:09 ب.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]

وصیتنامه شهید غلامحسین (ع)حمید عارف

حمد خدای بزرگ را که راه انسان شدن را به ما آموخت و ستایش بی حد ذات مقدسش که جنگ را برای سازندگی و تزکیه مردم و تطهیر محیط و آگاهی انسانها مقرر داشت.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سرداران شهید، خون واژه ها(وصیت نامه شهدا)،
[ جمعه 22 مرداد 1389 ] [ 11:05 ب.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]
سلام بر شهیدان ؛سلام بر سبز پوشان و خاکی پوشان سرخ اندیش؛سلام بر عرشیان سبک بال و به خون خفته ؛درود بر سروهای سر به سجده سائیده سپیده دم سرزمین دلتنگی ؛ درود بر آزادگان عصر بی بند و باری


طبقه بندی: موسسه نشر شهادت، شعر شهادت،
[ جمعه 22 مرداد 1389 ] [ 02:31 ب.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]

به نام خدای شهیدان

به منظور ترویج فرهنگ والای جهاد؛شهادت و ایثار واز خود گذشتگی در جامعه و نشر خاطرات و آثار شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی ایران؛موسسه فرهنگی هنری نشر شهادت به نوبه خود وارد این مقوله با ارزش و والا گردیده است.

 
طبقه بندی: اخبار، موسسه نشر شهادت،
[ جمعه 22 مرداد 1389 ] [ 01:44 ب.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]

   کاش برگردند یک شب آسمان مردان خاکی پوش؛صبح رویایی که در باران آتش چهره می شستند؛بچه های کاروان کر بلا در صبح بیداری ؛بچه های غرب غربت در شب پاوه؛بچه های تنگ چزابه ؛بچه های جاده ایثار ؛بچه های کربلای چهار ؛بچه های اشک در جشن حنابندان
طبقه بندی: شعر شهادت، موسسه نشر شهادت،
[ جمعه 22 مرداد 1389 ] [ 01:27 ب.ظ ] [ موسسه فرهنگی و هنری نشر شهادت شهرستان داراب ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

باسلام مدیریت وبلاگ ورود شما رابه به وبلاگ "موسسه نشر شهادت" خوش امد میگوید
وبلاگ موسسه نشر شهادت شهرستان داراب باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)درخصوص مبارزه باجنگ نرم و آشنایی جوانان بامبانی دفاع مقدس ودرس گرفتن از آثارشهدا، فعالیت خودرا آغاز کرده امیداست بایاری امام زمان(عج)و شهدا بتوانیم قدمی دراین راه برداریم.
لطفا با ارسال نظرات ما رایاری بفرمایید
باتشکر مدیریت وبلاگ
نظر سنجی
قسمت های مورد علاقه شما در این سایت كدام است؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

خسوف

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic